Zespół – BLISKO POLA wystąpi podczas włoskich targów muzycznych MEDIMEX, reprezentując oficjalnie polską część sceny muzycznej.

Mamy zaszczyt zakomunikować, iż dzięki rozpoczęciu współpracy pomiędzy Poland Music Export a włoskimi targami muzycznymi  MEDIMEX , młody energiczny – polski  zespół Blisko Pola, został wybrany przez komisję artystyczną targów MEDIMEX jako jeden z zespołów, który wystąpi, podczas tegorocznej edycji MEDIMEX / Bari / Włochy / 29 Listopada – 2 Grudnia 2012.

http://www.medimex.it – oficjalna strona targów MEDIMEX

MUZYKA BLISKO POLA

„Podobno cudów nie ma, a objawienia to wymysł szarlatanów podszywających się pod duchowych przywódców. To nieprawda. Cuda się zdarzają. Każdemu na inny sposób. U mnie objawiają się w postaci takich płyt jak Blisko Pola. To prawda, miasto Łódź leży blisko pola. Właściwie otacza je jedno wielkie pole. Ale muzyka tego zespołu nie ma nic wspólnego z przaśną ludowością. To dźwięki na światowym poziomie. To minimum ekspresji kumulujące się w maksimum emocji.

Osią, wokół której nawija się spiralna konstrukcja muzyki Blisko Pola, jest perkusja i cała masa instrumentów perkusyjnych, zwanych potocznie przeszkadzajkami. To rytm steruje wszystkimi kompozycjami zespołu, choć nie jest to muzyka ani taneczna, ani głośna, ani marszowa. Za tym hipnotycznym rytmem rusza bujający jazzowo kontrabas. Potem głos lidera, Miroslava z Pola i ascetyczne brzmienie jego gitary. Wreszcie altówka, czasem analogowy syntezator. Muzyka zagęszcza się, narasta, by nagle ucichnąć jak ucięta nożem. Czasem płynie łagodnie, czasem dziko wierzga, atakując zupełnie nieoczekiwanymi dźwiękami”

OFICJALNA STRONA ZESPOŁU :
http://bliskopola.bandcamp.com/

MEDIMEX – międzynarodowe targi muzyczne skupiające międzynarodowy i włoski rynek muzyczny, odbywające się w Bari / Włochy, w dniach 29 listopada -02 grudnia 2012. Druga edycja targów muzycznych, to 3 dni przeglądów międzynarodowych zespołów muzycznych. Targi będą odbywać się na powierzchni o wielkości 8000 mkw, ponad 300 przedstawicieli branży muzycznej potwierdziło już swój udział w targach MEDIMEX 2012, wśród nich znajda się reprezentanci takich krajów jak : Włochy, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Turcja, Lebanon, Portugalia, Polska, Algeria, Egipt, Grecja, Tunezja, Maroko, Luxemburg i Islandia. W poprzedniej edycji targów muzycznych wzięło udział 1300 operatorów i przedstawicieli branży muzycznej z 21 krajów, 200 artystów, 250 przedstawicieli prasy i mediów.

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA TARGÓW MUZYCZNYCH MEDIMEX :

http://www.medimex.it

Comments are closed.